Home » Пендаровски ќе положи цвеќе и ќе се обрати по повод 81 годишнина од холокаустот на македонските Евреи

Пендаровски ќе положи цвеќе и ќе се обрати по повод 81 годишнина од холокаустот на македонските Евреи

by Журнал.мк

Претседателот Стево Пендаровски по повод одбележувањето на 81 годишнина од холокаустот на македонските Евреи, во 10:00 часот ќе положи свежо цвеќе пред споменикот на 7144 депортирани македонски Евреи, во дворот на поранешниот скопски Монопол.

Претседателот Пендаровски ќе присуствува и ќе се обрати на комеморативната вечер којашто во спомен на депортираните македонски Евреи ќе се одржи со почеток во 20:00 часот во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More