Home » Пејачот Амар Исмани е починатиот во пукањето на „Пластичарска“

Пејачот Амар Исмани е починатиот во пукањето на „Пластичарска“

by Журнал.мк

Пејачот Амар Исмани е загинатиот 29-годишник во пукањето кое синоќа пред полноќ се случи на Пластичарска.

Тажната вест ја потврдија од неговото семејство.

Të Allahut jemi dhe tek ai do kthehemiMe zemër të thyer e të pikëlluar ju njoftoj se ka ndëruar jetë djali/vëllau jonë…

Posted by Edin Ismani on Sunday, May 26, 2024

Во пукањето, на кое му претходела тепачка, повредени се и две лица.

Како што претходно соопшти МВР инцидентот бил пријавен доцна синоќа околу 23:40 часот.

Во 23 часот и 45 минути од Градската болница „Св.Наум Охридски“ соопштиле дека кај нив со повреди од огнено оружје бил донесен 24-годишниот Т.А. од Скопје.

Во 23 часот и 51 минута од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди од огнено оружје биле донесени 19-годишниот О.Б. и 29-годишниот А.И. двајцата од Скопје.

Исмани починал 45 минути по полноќ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More