Home » Параглајдеристот со скршеници на ‘рбетот со хеликопер пренесен во Скопје

Параглајдеристот со скршеници на ‘рбетот со хеликопер пренесен во Скопје

by Журнал.мк

Параглајдеристот кој падна на Галичица е пронајден, но е со тешки повреди на ‘рбетот. Поради сериозноста на повредите тој со хеликоптер на МВР е пренесен на скопските клиники.

Параглајдеристот кој инаку е холандски турист беше извлечен од спасувачите од планинарската служба од Црвениот Крст Охрид е извлечен од планината.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More