Зголемено е нивото на водите во реката Пена и во Поројска Река во Тетовскиот Регион, соопшти Центарот за управување со кризи. Од страна на локалната самоуправа активиран е регионалниот штаб за справување со кризи и на кризните точки веќе се …

  Регион -

Српскиот министер за одбрана Милош Вучевиќ е изборот на Александар Вучиќ за нов претседател на Српската напредна странка, …

  Економиа -

ЦЕНИТЕ на нафтата се стабилизираа на меѓународните пазари над нивото од 86 долари, откако Меѓународната агенција за енергетика (ИЕА) прогнозираше рекордна побарувачка оваа година благодарение на закрепнувањето …

Спорт

Технологија

by Lina Muslija

Ќерката на починатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, актерката Јована Балашевиќ (42), …

Хрватската пејачка Северина преку стихови од песна им испратила порака до бившиот. Таа неодамна на …

Веќе некое време се шпекулира за следниот телефон „Samsung Fan Edition“. Тоа ќе биде „Samsung …

Аутомото

Култура

Занимливости

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More