МВР демантира дека има изградба на мигрантски кампови во нашата држава

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на територијата на Република Северна Македонија....

РЕГИОН

СВЕТ

ТЕХНОЛОГИА

Апликација на „Google“ станува конкурент на „WhatsApp“ и „Viber“

Компанијата „Гугл“ соопшти дека најновата генерација на апликацијата за лични пораки, Messages, за корисници на „Андроид“ во САД, ќе биде збогатена со...

ЗДРАВЈЕ

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви се само две состојки: морков и мед.

РЕКЛАМИ

163,104FansLike
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

КОЛУМНИ

Македонска пареидолија

Давче Насевски Вообичаено е децата да препознаваат форми на лица и животни во облаците. И не само децата. Постои...

Ќе му пресуди ли ДУИ на СДСМ?

Македонија секако на овие избори ќе излезе како членка на НАТО и со симболички напредната агенда кон ЕУ, па кој ...

Владимир Милчин: MOJOT OДГОВОР ДО БРАНИТЕЛИТЕ

Ако погледнат внимателно, ќе видат дека на фотките од 2018 година се гледаат и стеблата од левата страна. Да знаев...

Патологијата на бугарскиот македонизам (2)

Ефтим Клетников За бугарскиот фалсификат во врска со јазикот на Солунските Браќа пишува со маестрална научна анализа Лидија Славеска...

КУЛТУРА

Поништен конкурсот за директор на МКД, се пријавиле Бени Шакири и в.д. директорот

Конкурсот за директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје е поништен, рече градоначалникот Петре Шилегов одговарајќи на новинарско прашање.

Наградата „Ацо Караманов“ за Хусто Хорхе Падрон

Големиот шпански и светски поет Хусто Хорхе Падрон е добитник на годинашната Европската награда за поезија „Ацо Караманов“, соопштија денеска од Организациониот...

Дамата со камелии в петок во НОБ

В петок, 22 ноември, со почеток во 20 часот, во рамките на фестивалот „Есенски музички свечености“ 2019, во Националната опера и балет...

Промоција на стихозбирката „Небесна геометрија“ од Андреј Ал-Асади

Најновата стихозбирка на Андреј Ал-Асади – „Небесна геометрија“, во издание на ПНВ Публикации, вечер ќе биде промовирана во фоајето на кино „Фросина“...

ЕКОНОМИЈА

Бензините поевтинуваат, дизелот со иста цена

Бензините поевтинуваат половина денар од ноќеска на полноќ, а кај дизелот нема промена на цената, одлучи денеска...

Протест и почеток на штрајк на вработените во прилепски „Еурокомпозит”

Шеесетината вработени во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит” повторно се собраа на протест пред фабриката, прекинувајќи ја работата и барајќи си ги своите...

Со Хебалајф производите до идеална тежина и здрав живот

Брзиот начин на живот често ги доведува луѓето до состојба да не се хранат здраво, да јадат брза...

Спорт

ХРОНИКА

Прегазена жена во Штип

Штип, 19 номеври- На 18.11.2019 во 08.05 часот на пешачки премин на ул.„Васил Главинов“ во Штип, патничко моторно возило „опел кадет’’, со...
Видео Вести / Влада.мк
Video thumbnail
Од домашен притвор избегал Дацо Белски поранешен телохранител на Мијалков
01:27
Video thumbnail
Говор на Христијан Мицкоски Охрид 16 11 2019
20:27
Video thumbnail
Средба на премиерот Заев со премиерот Мицотакис во Солун
00:40
Video thumbnail
ПВРСМ Заев и МНР Германија Мас на билатерална средба
00:57
Video thumbnail
ПВРСМ Заев во Тетово: Новинарски прашања за загадувањето
06:21
Video thumbnail
Заедничка прес-конференција на лидерите од Западен Балкан
01:07:29
Video thumbnail
Исмајлоска-Старова: Услов за листите во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за промена на името
05:36
Video thumbnail
Скандалозно однесување на министерот за животна средина
03:09
Video thumbnail
360° Шилегов: Трамвај без шини со 2 линии - Ново Лисиче-Ѓорче Петров и Кисела Вода-Бутел 2
03:52
Video thumbnail
ЗПВРСМ Спасовски: силна и жестока реакција на институциите против загадувачите
04:41
Video thumbnail
Премиерот Заев по лидерската средба: Постигнавме консензус за избори на 12 април
06:24
Video thumbnail
Прес-конференција на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев
51:32
Video thumbnail
Денеска и утре лидерите на ЕУ ќе одлучуваат за Македонија
03:43
Video thumbnail
Пораст на минимална плата, изјави за медиуми:ПВРСМ Заев, ЗПВРСМ Анѓушев и МТСП Царовска
48:24
Video thumbnail
Изјава за медиуми на заменик-министерот за здравство, Асим Муса
13:59
Video thumbnail
izjavi top tema
01:51
Video thumbnail
360° Хаависто: С. Македонија постигна многу и го заслужува стартот на преговори за членство во ЕУ
04:13
Video thumbnail
Редовна прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа
10:47
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролот на Владата, Хоџа и на портпаролката на МЗШВ, Јанковска
16:21
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролите на Владата, Бошњаковски и Хоџа по повод 124-тата владина седница
14:20
Video thumbnail
Портпаролот Бошњаковски на трибина „Стратегија за креирање на јавните политики“ на универзитетот ФОН
01:29

Екстра понуда - Домаин, Хостинг, Вебстрана

Шоубиз

ЖурналNews Agency

Журнал