Заев контра Филипов за „Macedonia the GReat”: Зошто за сите да не биде Македонија?

Премиерот Заев контра претседателот на грчко-македонската експертска комисија Филипов: додека за вториот е важна одредбата од преспанскиот договор дека ниедно име на трговска марка не може да...

РЕГИОН

СВЕТ

ТЕХНОЛОГИА

Nokia влегува на пазарот на паметни телевизори

Nokia одлучи да го прошири својот бизнис во друга насока, во насока на паметни телевизори. Но, притоа ќе бидат претпазливи и нема...

ЗДРАВЈЕ

5 токсични материјали што можат да бидат штетни за вашето здравје...

Топли џемпери или лесни фустани, спортски хеланки или долна облека за обликување на телото – толку многу работи околу нас се направени...

РЕКЛАМИ

163,075FansLike
408FollowersFollow
1,810SubscribersSubscribe
- Advertisement -

КОЛУМНИ

Владимир Милчин: MOJOT OДГОВОР ДО БРАНИТЕЛИТЕ

Ако погледнат внимателно, ќе видат дека на фотките од 2018 година се гледаат и стеблата од левата страна. Да знаев...

Патологијата на бугарскиот македонизам (2)

Ефтим Клетников За бугарскиот фалсификат во врска со јазикот на Солунските Браќа пишува со маестрална научна анализа Лидија Славеска...

Како треба да се менуваат даноците?

Зоран Јовановски Примената на прогресивниот данок замрзна, а дебатата се вжешти. Но, ова не е текст за предностите и...

Изборна сапунијада

АРСИМ ЗЕКОЛИЗапрепастувачки брзо постигнатата согласност за предвремени избори наведува на заклучок- сите три партии посакуваат да купат повеќе време за да разберат...

КУЛТУРА

Почина основачот на детскиот фестивал „Златно славејче“, Благоја Јордановски

Почина Благоја Јордановски, еден од првите македонски народни учители, еден од највредните и најпознатите активисти околу детското згрижување и напредување во нашата...

МНТ со „Животот е прекрасен“ ќе се одигра и во Белград

Македонскиот народен театар (МНТ) со претставата „Животот е прекрасен“ од Николај Ердман, а во режија на Александар Морфов, на 8 декември 2019...

Трибина-изложба за Јосиф Михаиловиќ, творецот на модерното Скопје

Во Музеј на Град Скопје вечерва (петок, 15 ноември, 19 часот) ќе се одржи трибина-изложба посветена на човекот кој се смета за...

Адеми- Цакај: Заедничко управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион

Напорите на Македонија и Албанија за заедничко управување со природното и културното наследство во Охридскиот регион беа во фокусот на разговорот меѓу...

ЕКОНОМИЈА

Coinbase лансираше картички во 10 нови земји

Coinbase Card лансираше картички во 10 нови земји па сега ги има вкупно 29, најавувајќи дека клиентите можат да трошат дигитални пари...

МојДДВ: Вкупниот поврат кај граѓаните изнесува 5 милиони евра

-Во вториот квартал од МојДДВ кој стартуваше на 01.10.2019 заклучно со 14.11.2019: Скенирани се 12,935,870 сметки, Остварен промет 6,221,525,720 ден, Вкупен ДДВ...

Државен завод за статистика: Зголемен прометот во индустријата

Прометот во индустријата, вкупно, во септември годинава е намален за 0,9 отсто во однос на ланскиот септември, а е зголемен за 17,4...

Спорт

ХРОНИКА

Уапсени три момчиња во Кавадарци- го малтретирале малолетниот цимер

Кавадарци, 15 ноември- Полициски службеници вчера привеле еден осумнаесетгодишник и двајца малолетници на возраст од 17 и 16 години, во присуство на...
Видео Вести / Влада.мк
Video thumbnail
Од домашен притвор избегал Дацо Белски поранешен телохранител на Мијалков
01:27
Video thumbnail
Говор на Христијан Мицкоски Охрид 16 11 2019
20:27
Video thumbnail
Средба на премиерот Заев со премиерот Мицотакис во Солун
00:40
Video thumbnail
ПВРСМ Заев и МНР Германија Мас на билатерална средба
00:57
Video thumbnail
ПВРСМ Заев во Тетово: Новинарски прашања за загадувањето
06:21
Video thumbnail
Заедничка прес-конференција на лидерите од Западен Балкан
01:07:29
Video thumbnail
Исмајлоска-Старова: Услов за листите во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за промена на името
05:36
Video thumbnail
Скандалозно однесување на министерот за животна средина
03:09
Video thumbnail
360° Шилегов: Трамвај без шини со 2 линии - Ново Лисиче-Ѓорче Петров и Кисела Вода-Бутел 2
03:52
Video thumbnail
ЗПВРСМ Спасовски: силна и жестока реакција на институциите против загадувачите
04:41
Video thumbnail
Премиерот Заев по лидерската средба: Постигнавме консензус за избори на 12 април
06:24
Video thumbnail
Прес-конференција на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев
51:32
Video thumbnail
Денеска и утре лидерите на ЕУ ќе одлучуваат за Македонија
03:43
Video thumbnail
Пораст на минимална плата, изјави за медиуми:ПВРСМ Заев, ЗПВРСМ Анѓушев и МТСП Царовска
48:24
Video thumbnail
Изјава за медиуми на заменик-министерот за здравство, Асим Муса
13:59
Video thumbnail
izjavi top tema
01:51
Video thumbnail
360° Хаависто: С. Македонија постигна многу и го заслужува стартот на преговори за членство во ЕУ
04:13
Video thumbnail
Редовна прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа
10:47
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролот на Владата, Хоџа и на портпаролката на МЗШВ, Јанковска
16:21
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролите на Владата, Бошњаковски и Хоџа по повод 124-тата владина седница
14:20
Video thumbnail
Портпаролот Бошњаковски на трибина „Стратегија за креирање на јавните политики“ на универзитетот ФОН
01:29

Екстра понуда - Домаин, Хостинг, Вебстрана

Шоубиз

ЖурналNews Agency

Журнал