Пленковиќ: Новите правила што ги предлага Макрон за проширувањето – непотребни

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека новите правила за проширувањето на ЕУ што ги предлага Франција се непотребни, бидејќи филтрите за земјите кандидати веќе...

РЕГИОН

Потврдена автентичноста на снимката на која руски разузнавач врбува српски агент

Српската Безбедносно-информативна агенција (БИА) ја потврди автентичноста на снимките каде рускиот разузнавач Георгиj Клебан му дава пари на еден наводно српски офицер.

СВЕТ

ТЕХНОЛОГИА

Апликација на „Google“ станува конкурент на „WhatsApp“ и „Viber“

Компанијата „Гугл“ соопшти дека најновата генерација на апликацијата за лични пораки, Messages, за корисници на „Андроид“ во САД, ќе биде збогатена со...

ЗДРАВЈЕ

Домашен сируп од морков и мед за кашлица и полесно исфрлање...

Ова е домашен сируп против кашлица кој е одличен за деца и возрасни. Потребни ви се само две состојки: морков и мед.

РЕКЛАМИ

163,109FansLike
408FollowersFollow
1,820SubscribersSubscribe
- Advertisement -

КОЛУМНИ

„Рекет“: Шах-мат, како по книга!

САШО ОРДАНОВСКИ Уште во раните најави на скандалот „Рекет“ беше јасно – за оние кои сакаа тоа да го...

Македонска пареидолија

Давче Насевски Вообичаено е децата да препознаваат форми на лица и животни во облаците. И не само децата. Постои...

Ќе му пресуди ли ДУИ на СДСМ?

Македонија секако на овие избори ќе излезе како членка на НАТО и со симболички напредната агенда кон ЕУ, па кој ...

Владимир Милчин: MOJOT OДГОВОР ДО БРАНИТЕЛИТЕ

Ако погледнат внимателно, ќе видат дека на фотките од 2018 година се гледаат и стеблата од левата страна. Да знаев...

КУЛТУРА

Поништен конкурсот за директор на МКД, се пријавиле Бени Шакири и в.д. директорот

Конкурсот за директор на Младинскиот културен центар (МКЦ) во Скопје е поништен, рече градоначалникот Петре Шилегов одговарајќи на новинарско прашање.

Наградата „Ацо Караманов“ за Хусто Хорхе Падрон

Големиот шпански и светски поет Хусто Хорхе Падрон е добитник на годинашната Европската награда за поезија „Ацо Караманов“, соопштија денеска од Организациониот...

Дамата со камелии в петок во НОБ

В петок, 22 ноември, со почеток во 20 часот, во рамките на фестивалот „Есенски музички свечености“ 2019, во Националната опера и балет...

Промоција на стихозбирката „Небесна геометрија“ од Андреј Ал-Асади

Најновата стихозбирка на Андреј Ал-Асади – „Небесна геометрија“, во издание на ПНВ Публикации, вечер ќе биде промовирана во фоајето на кино „Фросина“...

ЕКОНОМИЈА

Средби на Анѓушев со претставници од политичкиот и економскиот живот во САД и меѓународните...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, изминатите два дена учествуваше на Конференцијата на Југоисточна Европа и Источен Медитеран „Нови стратегии –...

Ангеловска: Преку национална стратегија ќе ги подобруваме условите за живот на младите во земјава

Преку Национална стратегија за развој на човечки капитал и низа мерки, ќе се работи на долгорочно подобрување на искористувањето на човечкиот потенцијал,...

Почнува откупот на тутунот

Тутунскиот комбинат од Прилеп и „Сокотаб" – Битола денеска треба да ги отворат пунктовите за преземање на годинашната реколта тутун со што...

Спорт

ХРОНИКА

Муниција и дрога пронајдени во дом на скопјанец во Ѓорче Петров

Скопје, 20 ноември- Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое...
Видео Вести / Влада.мк
Video thumbnail
Од домашен притвор избегал Дацо Белски поранешен телохранител на Мијалков
01:27
Video thumbnail
Говор на Христијан Мицкоски Охрид 16 11 2019
20:27
Video thumbnail
Средба на премиерот Заев со премиерот Мицотакис во Солун
00:40
Video thumbnail
ПВРСМ Заев и МНР Германија Мас на билатерална средба
00:57
Video thumbnail
ПВРСМ Заев во Тетово: Новинарски прашања за загадувањето
06:21
Video thumbnail
Заедничка прес-конференција на лидерите од Западен Балкан
01:07:29
Video thumbnail
Исмајлоска-Старова: Услов за листите во 2014 беше да бидеме спремни да гласаме за промена на името
05:36
Video thumbnail
Скандалозно однесување на министерот за животна средина
03:09
Video thumbnail
360° Шилегов: Трамвај без шини со 2 линии - Ново Лисиче-Ѓорче Петров и Кисела Вода-Бутел 2
03:52
Video thumbnail
ЗПВРСМ Спасовски: силна и жестока реакција на институциите против загадувачите
04:41
Video thumbnail
Премиерот Заев по лидерската средба: Постигнавме консензус за избори на 12 април
06:24
Video thumbnail
Прес-конференција на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев
51:32
Video thumbnail
Денеска и утре лидерите на ЕУ ќе одлучуваат за Македонија
03:43
Video thumbnail
Пораст на минимална плата, изјави за медиуми:ПВРСМ Заев, ЗПВРСМ Анѓушев и МТСП Царовска
48:24
Video thumbnail
Изјава за медиуми на заменик-министерот за здравство, Асим Муса
13:59
Video thumbnail
izjavi top tema
01:51
Video thumbnail
360° Хаависто: С. Македонија постигна многу и го заслужува стартот на преговори за членство во ЕУ
04:13
Video thumbnail
Редовна прес-конференција на портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Муамет Хоџа
10:47
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролот на Владата, Хоџа и на портпаролката на МЗШВ, Јанковска
16:21
Video thumbnail
Прес-конференција на портпаролите на Владата, Бошњаковски и Хоџа по повод 124-тата владина седница
14:20
Video thumbnail
Портпаролот Бошњаковски на трибина „Стратегија за креирање на јавните политики“ на универзитетот ФОН
01:29

Екстра понуда - Домаин, Хостинг, Вебстрана

Шоубиз

ЖурналNews Agency

Журнал