Home » Падна снег во Словенија, се врати зимата

Падна снег во Словенија, се врати зимата

by Журнал.мк

Словенија денеска ја зафати ладен бран, кој донесе пониски температури, но и, како што претходно прогнозираа метеоролозите, јунски снег на повисоките места.

За овој настан се огласи Агенцијата за животна средина на Словенија.

„Зимата во ридовите сè уште не се збогува. Снег врне на нашата највисока метеоролошка станица во Кредарица. Снешко Белиќ го направивме од новиот влажен снег, кој ќе ја краси нашата метеоролошка камера во следните неколку дена“, напишаа метеоролозите на Словенечката агенција за животна средина на РС (Арсо) на социјалната мрежа Х, пренесува АТВ.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More