Home » Падна гранка врз паркиран автомобил во Карпош 4

Падна гранка врз паркиран автомобил во Карпош 4

by Журнал

Паркиран автомобил на ул. Разловечко востание“ во скопската населба Карпош 4 вечерва е оштетен откако врз него падна поголема гранка од дрво кое веќе е третирано, односно со исечени сите големи гранки освен оваа која се скрши.

Инцидентот се случи вечерва околу 20.30 часот и станарите сведочат дека слушнале силен удар, по што остатоци од скршената гранка освен врз паркираниот џип Тојота рав паднале и врз тротоарот и врз улицата. Од паднатата гранка има и скинати кабли.

Вистинска среќа е што во тој момент немало пешаци пред зградата број 5, зошто од силината на ударот од дрвото можел некој и да настрада.
Повикана е полициска екипа, а се чека и на интервенција од страна на службите на Општина Карпош откако ќе заврши увидот за настаната штета врз возилото кое има видливо оштетување врз покривот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More