Home » Отворен кабинет на МВР Спасовски на 20 октомври во СВР Велес, граѓаните можат да закажуваат термин за средба

Отворен кабинет на МВР Спасовски на 20 октомври во СВР Велес, граѓаните можат да закажуваат термин за средба

by Журнал.мк

Проектот Отворен кабинет на Министерството за внатрешни работи, во рамки на концептот „МВР за ГРАЃАНИТЕ“, продолжува на 20 октомври во просториите на СВР Велес.

Од МВР информираат дека граѓаните од ова подрачје од денеска во текот на целата недела, можат на телефонски на бројот 072 33 31 85 или електронски на MVRJAVNOST@moi.gov.mk, да си закажат термин за средба со министерот, а неговиот тим ќе ве пречека и ќе ви овозможи да го презентирате вашето размислување, идеја или предлог, да бидете дел од процесот на креирање политики во врска со безбедноста која нѐ засега сите нас.

Со проектот „Отворен кабинет“ се опфатени секторите за внатрешни работи, директно или преку посети на нивните одделенија.

– Заеднички уште еднаш да покажеме дека соработката меѓу полицијата и заедницата е суштинска за поголема безбедност на граѓаните, дека мислењето на секој граѓанин е значајно и да продолжиме со продлабочување на нашата определба – полицијата во служба на граѓаните, наведуваат во соопштението од МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More