Home » Откриено кој ќе го замени Биковиќ во „Белиот лотос“ (ФОТО)

Откриено кој ќе го замени Биковиќ во „Белиот лотос“ (ФОТО)

by Журнал

Продукцијата на HBO откри кој ќе го замени српскиот драмски уметник во глобално популарната серија!
Милош Биковиќ беше исфрлен од серијата „Белиот лотос“ на HBO по ужасните напади на Министерството за надворешни работи на Украина.

Продукцискиот гигант реши и покрај одлуката да му ги плати сите хонорари на српскиот драмски уметник, а сега му најдоа замена, колега од Бугарија.

Имено, бугарскиот актер Јулијан Костов ќе го игра редовниот руски лик, кој првично требаше да го игра Милош.

Како што е најавено, третата сезона на популарната серија ќе се снима во и околу Кох Самуи, Пукет и Бангкок, пишува „Deadline“.

Костов е познат по улогата на Федор Камински, лик инспириран од Русија, во сезона 1 од фантастичната серија на Нетфликс, Shadow & Bone.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More