4.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Откажал автопилотот, авион принудно слета во Русија

Најчитани вести

Авион на ирачка авиокомпанија принудно слета на аеродром во Русија кога откажал автопилотот на леталото.

„Авионот безбедно слета во 11.18 часот по московско време“, вели извор од регионалната служба за безбедност за ТАСС.

Други детали за несреќата засега не се познати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com