9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Осумнаесетгодишно момче повредено при работа во магацин во Сарај

Најчитани вести

На 05.01.2021 во 15.20 часот во СВР Скопје, С.Т. пријавил дека неговиот син Р.Ќ.(18) од с.Бојане,Скопско, при извршување на работни задачи во магацин во с.Сарај се здобил со повреди и бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“ каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира полицијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести