Home » Османи утре во Рим на средбата на министрите за надворешни работи на Западен Балкан и “Пријателите на Западен Балкан”

Османи утре во Рим на средбата на министрите за надворешни работи на Западен Балкан и “Пријателите на Западен Балкан”

by Журнал

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе престојува во работна посета на Италија, каде ќе учествува за министерската средба на министрите за надворешни работи на земјите од Западен Балкан и министрите за надворешни работи на земјите од Групата “Пријатели на Западен Балкан”, на покана на министерот за надворешни работи на Италија, Антонио Тајани.

На состанокот, Османи ќе се обрати на работната сесија на тема “Заедничка работа за забрзување на евро-интегративниот процес за Западен Балкан”. Во рамки на посетата, Османи ќе има средба и со новите носители на МКарта во Италија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More