Home » Османи на Анталија Дипломатскиот форум

Османи на Анталија Дипломатскиот форум

by Журнал.мк

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи престојува во работна посета на Република Турција, по повод учество на Анталија дипломатскиот форум.

Во форумот, Османи ќе има обраќање на панелот насловен „Предизвици и можности на Балканот“, посветен на последните геополитички случувања на Балканот, специфичните предизвици и можните решенија кои ќе гарантираат стабилност и мир во регионот, како и улогата на регионалните иницијативи и нивниот придонес кон решавање на отворените прашања.

На маргините на дипломатскиот форум во Анталија, Османи ќе оствари бројни билатерални средби со негови хомолози од различни земји.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More