23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Османи и Дендиас во Атина ќе потпишат три меморандуми за соработка

Најчитани вести

Министерот за надворешни работи Бујар Османи следниот четврток, на 14 јануари ќе допатува во Атина и ќе оствари средба со неговиот грчки колега Никос Дендиас, соопшти портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану на денешниот редовен брифинг со новинарите, јави дописничката на МИА од Атина.

Дендиас и Османи предвидено е да потпишат три меморандуми за соработка: едниот ќе биде со „Enterprise Greece“, другиот за цивилна заштита и третиот е за соработка на дипломатските академии од двете земји.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com