18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Орбан: Oграничувањата во Унгарија продолжуваат до 1 февруари

Најчитани вести

Унгарија ќе ги продолжи постојните ограничувања поради сузбивање на епидемијата до 1 февруари, вклучувајќи го и ноќниот полициски час, изјави премиерот Виктор Орбан.

Тој во интервју за државното радио рече дека ќе продолжат онлајн часовите за средношколците.

Основните училишта ќе бидат отворени следната недела, пренесува „Ројтерс“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com