29.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Oppo: Reno 10x Zoom Edition наскоро ќе добие 5G следбеник!

Најчитани вести

Откако се појавија информации за Oppo Reno 2, компанијата најави дека и Reno 10x Zoom Edition ќе добие следбеник..

Овој уред е познат како Oppo Reno 2 5G. По самото име, може да забележиме дека уредот ќе вклучува 5G технологија. Од други карактеристики, ќе има 6.6 инчен AMOLED панел со резолуција од 1080 x 2340 пиксели и 19.5:9 тело-дисплеј сооднос. Батеријата ќе биде од 3930mAh.

На фотографијата може да се забележи и интересен систем камери на задната страна со четири сензори кои се вертикално сместени. Нивните спецификации сега за сега не се познати. /gsm.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com