Home » Опасен пожар беснее во крушевско – испратени се хеликоптери

Опасен пожар беснее во крушевско – испратени се хеликоптери

by Журнал.мк

Шумскиот пожар кој попладнево изби во атарот на крушевското с. Пуста Река, доби опасни димензии, тукушто соопштија од Центарот за управување со кризи.

Истиот се приближил до селото, поради што на помош на крушевските пожарникари се испратени два полициски хеликоптери.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More