9.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

OnePlus Band објавен со дисплеј во боја и долготрајна батерија (ВИДЕО)

Најчитани вести

OnePlus е најновата компанија што го претстави својот носечки уред. Станува збор за OnePlus Band – достапна паметна нараквица која има сензор за отчукување на срцето и SpO2 сензор, дисплеј во боја, долг работен век на батеријата и голем број спортски режими.

OnePlus Band има 1,1 инчен AMOLED дисплеј со контроли на допир (нема физички копчиња на уредот). Резолуцијата на екранот е 126 x 294 пиксели и достапни се голем број на оптимизации. Исто така, има 37 различни позадини, од кои пет се зачувани во уредот.

Паметната нараквица има 12 различни режими на вежбање и Free Training опција. Сертификуван е со 5ATM и IP68 водоотпорност и има Bluetooth 5.0 за поврзување со Android телефоните. Исто така, постои можност за поврзување на доделениот полнач.

OnePlus не го откри капацитетот на батеријата на паметната нараквица, но истакна дека може да трае до 14 дена со едно полнење. OnePlus Band ќе чини околу 35 долари

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести