7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

OnePlus 7T Pro McLaren се распродаде за 60 секунди!

Најчитани вести

OnePlus го претстави 7T Pro пред месец дена, но компанијата не потврди кога може да го очекуваме ексклузивниот McLaren Edition. Без посебно најавување, уредот се појави на пазарот и постигна нов рекорд.

Само неколку дена пред претставување, OnePlus потврди дека 7T Pro McLaren Edition ќе биде достапен од 5 ноември. Изгледа дека уредот бил толку посакуван на домашен терен што се распродаде за само 60 секунди. 

Инаку, McLaren Edition е малку поскап од обичниот 7T Pro, но се разбира нуди и попремиум карактеристики. Во внатрешноста има 12GB RAM (во споредба со 8GB кај 7T Pro) и има поуникатен дизајн. Другите карактеристики се речиси исти – Snapdragon 855+, 6.67 инчен дисплеј и три камери. Камерите се од 48, 16 и 8 мегапиксели, а селфи камерата е од 16 мегапиксели. Пристигнува и со 5G технологија. Батеријата е од 4085 mAh. Скенерот за отпечатоци е под дисплејот./gsm.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести