21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

OnePlus 6, 6T, 7 и 7 Pro добија Android Q Developer Preview 4

Најчитани вести

OnePlus го објави четвртиот Developer Preview за Android Q, достапен за минатогодишните и годинашните телефонски компании: OnePlus 6, 6T, 7 и 7 Pro.

oneplus2_28.jpg

Списокот на промени на овој preview не открива премногу, освен тоа што доаѓа со подобрувања во системските функции. Сепак, наведени се познати проблеми, кои може да се видат на следниот скриншот.

oneplus2_28.jpg

OnePlus официјално не ја објави достапноста на овој preview, но корисниците го потврдија неговото постоење на официјалните форуми на компанијата и споделија линкови за преземање.

Линковите за преземање за софтверот Android Q Developer Preview 4 за 7/7 Pro се достапни тука, додека 6 и 6Т во моментов не се достапни./извор: USB.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com