15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

ОН усвоија буџет за 2021 година од 3,23 милијарди долари

Најчитани вести

Државите-членки на ОН усвоија буџет во износ од 3,231 милијарди долари за 2021 година.

Комитетот на Генералното собрание на ОН надлежен за административни и буџетски работи расправаше и го одобри буџетот за следната година, се наведува на веб-страницата на ОН.

Во октомври, генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, предложи буџетот за 2021 година да изнесува 2,99 милијарди долари, што е за 2,8 проценти помалку од буџетот за 2020 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com