23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Оливер Спасовски ќе биде нов премиер во техничката Влада

Најчитани вести

Оливер Спасовски од Министерството за внатрешни работи ќе се пресели на Илинденска, како премиер во техничката влада.

Мила Царовска пак ќе биде вице-премиер за економски прашања, на местото на Кочо Анѓушев, дознава Centar.mk.

Според информациите техничката Влада ќе биде избрана на 3-ти јануари.

Ова се дел од деталите од вечерашниот централен одбор на СДСМ, каде присуствува и лидерот на СДСМ и актуелен премиер Зоран Заев.

Техничката Влада стана се’ поизвесна, откако ВМРО ДПМНЕ по тешки преговори беше убедена од страна на прогресивната Влада на СДСМ, дека е добро да се зголемат пензиите на пензионерите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com