Home » Охриѓанецот Никола Јакимоски го фати светиот крст во Охрид

Охриѓанецот Никола Јакимоски го фати светиот крст во Охрид

by Журнал

Охриѓанецот Никола Јакимоски е го фати крстот кој беше положен во водите на Охриското Езеро на најмасовната верска манифестација во државата.

Свештеникот кој ги освети водите, рече дека Никола od Охрид е оној кој годинава го фати крстот, а не е од Варош. Години наназад, крстот од водите го вадеше момче од Варош.

Среќниот фаќач посака здравје и среќа за сите, а заедно со другите кои се фрлија во водите на Охридското Езеро испеаја пригодна црковна војорданска песна.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More