Home » ОГРОМНА СОЛЗА ОД БЕЛИ РОЗИ, А БЕЗ ОВА НЕ ДОАЃААТ НА ГРОБОТ – Цеца со децата ја одбележа годишнината од смртта на Аркан (ВИДЕО)

ОГРОМНА СОЛЗА ОД БЕЛИ РОЗИ, А БЕЗ ОВА НЕ ДОАЃААТ НА ГРОБОТ – Цеца со децата ја одбележа годишнината од смртта на Аркан (ВИДЕО)

by Журнал

Денеска се навршуваат 24 години од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Вељко и неговата сопруга Богдана пристигнаа на Новите гробишта нешто по 10:30 часот.

Донесоа мала корпа, без која не доаѓаат на ниту една панихида, а на гробот оставија црвени и бели рози.

Неколку минути подоцна Цеца пристигна во сив капут со сестра и Лидија и ќерката Анастасија.

Цеца донесе огромна солза од бели рози и орхидеи. На комеморацијата Анастасија пристигна од Шпанија. Еден по еден се приближуваа до споменикот на Аркан, се крстија и го бакнуваа.

За потсетување, денеска се навршуваат 24 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, кој во хотелот „Интерконтинатл“ беше убиен со три куршуми во главата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More