Home » Ограбена банка во „Скопјанка“

Ограбена банка во „Скопјанка“

by Журнал.мк

„Денеска во 11.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во филијала на една банка на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, едно лице со закана со пиштол од вработените одзело пари“, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More