Home » Официјално отворање на доградбата на градинката „Кокиче“ во Кисела Вода

Официјално отворање на доградбата на градинката „Кокиче“ во Кисела Вода

by Журнал.мк

По повод Светскиот ден на детето денеска официјално ќе биде отворена доградбата на објектот „Кокиче“ во состав на детската градинка „Весели цветови“ во општина Кисела Вода.

На отворањето најавено е обраќање на министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска, на вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More