Home » Одигра само 98 минути, а повеќе од десет клубови го сакаат на позајмица!

Одигра само 98 минути, а повеќе од десет клубови го сакаат на позајмица!

by Lina Muslija

Мадридскиот весник „АС“ тврди дека десетина клубови се распрашуваат за позајмица на турскиот фудбалер на Реал Мадрид, Арда Ѓулер.

Ѓулер дојде како големо засилување за иднината на Реал Мадрид, но не се наигра. Прво неколку месеци се мачеше со разни повреди, а потоа не доби голема минутажа од Карло Анчелоти.

Досега настапи само 98 минути, но и покрај тоа интересот за него е голем.

Се претпоставува дека Реал Мадрид ќе го пушти на едногодишна позајмица наредната сезона, со цел да добие поголемо искуство.

„АС“ тврди дека десетина клубови се интересираат за Ѓулер, а како најконкретни во последно време се посочуваат градските ривали Бетис и Севиља.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More