31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

ОД РУСКО ДЕВОЈЧЕ ДО ЖЕНА КОЈА ЈА ТРЕСЕ ПЛАНЕТАТА СО СВОЈОТ СЕСКАПИЛ: Еве како изгледаше Ирина Шајк на почетокот на нејзината кариера

Најчитани вести

Денес, познатата убавица е една од најпознатите модели на планетата, а пред нешто повеќе од десет години, таа беше само Ирина Валериевна Шаикисламова, пријатна девојка која отиде во светот со големи соништа од родната Јаманжелинска.

Денес скоро и да нема личност што не би ја препознала Ирина Шајк, модел кој позираше за насловните страници на најпрестижните списанија во Светот и кој правеше ревии за најголемите имиња во светската мода како Кристијан Диор, Шанел, Луј Витон, Версаче, Прада и многу други. .

Сепак, таа е позната по фотографиите на кои позираше во бикини, кои ја лансираа до самиот врв на светското моделирање. Помеѓу 2007 и 2015 година, Шајк беше фотографирана во неколку наврати за познатиот Sports Illustrated Swimsuit, а и денес често ги воодушевува обожавателите со провокативни фотографии од плажа.

Сепак, пред сето тоа, таа беше само убавица со големи соништа, која отиде во светот од родниот Јеманжелинска, од рускиот регион Челјабинск. Шајк се запишала на маркетинг само неколку години порано, но по некое време се запишала во училиште за нега на убавина со својата сестра, што било одлука со која ѝ се променил животот. Таму ја забележа агент кој зачуден од нејзината убавина ја советуваше да се пријави на изборот за Мис. Ирина се пријави на натпреварот „Мис Челјабинск 2004“ и, како што се очекуваше, победи, а три години подоцна потпиша договори со престижни светски брендови!

Една од нејзините први фотографии направена од глобално познати агенции открива како изгледала Ирина кога првпат пристигнала на американско тло и започнала да гради светска кариера – насмеана, возбудена, едноставно облечена, но исто толку убава и уникатна како што е денес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com