Home » Од денеска нова цена на струјата

Од денеска нова цена на струјата

by Журнал

Од денеска нова цена на струјата. Корисниците од првиот блок, кои имаат најмала потрошувачка, ќе плаќаат поевтина електрична енергија за 5,16 проценти, цената за вториот блок и евтината тарифа останува иста. Поскапува струјата за корисниците од третиот и од четвртиот блок за 2,88, односно 1,86 насто.

Со новиот концепт, пристап кон мрежа, надоместокот од 200-те денари ќе го плаќаат сите корисници. Мрежарината се намалува за 23 проценти.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More