Home » Обожавателка на Роби Вилијамс доживеа несреќа на концертот на пејачот: моменно е во кома, а состојбата ѝ е критична

Обожавателка на Роби Вилијамс доживеа несреќа на концертот на пејачот: моменно е во кома, а состојбата ѝ е критична

by Lina Muslija

Концертот на Роби Вилијамс во Сиднеј го одбележа немил настан.

Имено, додека публиката ги пееше хитовите на познатиот пејач, една од обожавателите се обиде да прескокне неколку редови за да биде што поблиску до поп-ѕвездата.

Според првите информации, оваа 70-годишна жена се лизнала и паднала преку шест реда седишта на стадионот „Алијанц“.

Таа добила повреди на главата и лицето за време на инцидентот и итно била пренесена во болница во критична состојба.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More