Home » Облачно време со врнежи од дожд и снег

Облачно време со врнежи од дожд и снег

by Журнал.мк

Oблачно со пообилни врнежи (на повеќе места над 25л/м2, а локално и над 30л/м2) кои во западните и северните делови, како и на повисоките места ќе бидат претежно од снег. Ќе се формира нова снежна покривка, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне од 4 до 10 степени.

Во Скопје облачно со врнежи од дожд, а попладне врнежите ќе преминуваат во снег и ќе се формира помала снежна покривка. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 5 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More