Home » Облачно време со температури дo 10 степени

Облачно време со температури дo 10 степени

by Журнал.мк

Времето денеска ќе биде претежно облачно и постудено, информираат од УХМР.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе заврне локален дожд, а на планините снег.

Ќе дува слаб до умерен, а претпладне вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне од 5 до 10 Целзиусови степени.

Во Скопје претежно облачно со умерен ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе достигне 6 степени.

Повеќе врнежи се очекуваат во понеделник кога дневната температура значително ќе се намали.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More