30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Облачно, студено со повремен снег

Најчитани вести

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно и студено со повремен снег на повисоките места и на планините, а услови за слаб снег ќе има и во некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено силен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 5 Целзиусови степени, Маврово -3, Охрид и Битола 4, Крива Паланка и Берово 1, Кавадарци 6, Дојран 9.

И утре времето ќе биде променливо облачно и студено со локален снег на повисоките места и на планините, а услови за слаб снег ќе има и во некои пониски места. Ќе дува умерен, повремено силен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од -3 во Маврово, 4 во Скопје до 6 степени во Дојран.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com