Home » OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

OЈО постапува по известување од МЗ за неработењето на хируршките сали

by Журнал.мк

Од Обвинителството за ТВ 24 информираат дека биле известени од Министерството за здравство за неработењето на хируршките сали.

Обвинителството постапува по оваа информација за да провери дали во оваа и ваква состојба со хируршките сали има кривично дело, велат од ОЈО за ТВ 24.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More