20.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Oбјавено колку ќе заработува Мурињо во Рома

Најчитани вести

Жозе Мурињо повторно ќе работи во Италија, вчера беше официјално објавено дека од наредната сезона Португалецот ќе ја води Рома.

Рома во овие моменти има финансиски проблеми, иако акциите на клубот се зголемија за 26% откако беше објавено дека Мурињо доаѓа во клубот. Сепак и покрај проблемите во клубот Мурињо доби солиден договор.

Италијанските медиуми објавија дека Мурињо потпишал тригодишен договор според кој ќе заработува седум милиони евра, што значи дека целиот договор на Жозе вреди 21 милион евра.

Мурињо претходно од отказите во заработуваше вистинско богатство, а очигледно и сега добро се обезбедил во случај да не му оди во Рим.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести