33.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

Nubia Red Magic 6 Pro ќе се полни за пет минути од 0 до 50 проценти

Најчитани вести

Nubia се подготвува да ја претстави Red Magic 6 линијата на 4 март, а серијата ќе се состои од стандарден и Pro модел. Red Magic 6 Pro сега се навестува со можност за 120W полнење на батеријата.

Извршниот директор на брендот потврди дека Red Magic 6 Pro ќе биде испорачан со соодветен полнач во пакувањето, а истакна и  дека телефонот ќе може да се полни од 0-50 проценти за само пет минути. Се споменува дека адаптерот за полнење ќе биде типичен GaN полнач, кој е помал, полесен и поефикасен и доаѓа со USB-C кабел.

Тимот кој работеше на телефонот презеде соодветни мерки за уредот да не се прегрева и да не се оштети батеријата. Постои слој графит, кој помага при брзото полнење, додека електролитите користат кинетичка енергија за да го дистрибуираат полнењето на побрз начин во гејминг телефонот.

Покрај тоа, дизајнерите создадоа посебно куќиште за батерии, па дури и ако има некои проблеми, остатокот од хардверот во уредот ќе остане заштитен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести