27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Новогодишно интервју на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за „Слободен печат“

Најчитани вести

Направивме нешто што му негостигаше на Скопје, а тоа е модерна и развојна стратегија и во делот на инфраструктурата, во делот на развојот на енегретската политика, во делот на јавниот транспорт и во третманот на комуналниот отпад. Тоа се работи кои не постоеја предходно. Ги создававме во 2018, во 2019 еден дел станаа видлив, а во упогтреба на скопјани ќе бидат ставени 2020, вели градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во новогодишното интервју за Слободен пeчат.

Целото интервју погледнете го во видеото:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com