32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Ново рочиште за „Рекет“ ќе се одржи денеска со сослушување на нови сведоци

Најчитани вести

Ново рочиште за „Рекет“ ќе се одржи денеска со сослушување на нови сведоци.

На завчерашното продолжение бизнисменот Томе Главчев сведочеше дека исказите во Специјалното јавно обвинителство ги доживеал како „изживување врз него“.

Зоран Митровски инаку, конзул во Латвија, рече дека СЈО од надеж станало кошмар.

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во октомври годинава поднесе обвинение против Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец.

На првото рочиште за „Рекет“, што се одржа на 3-ти овој месец, третообвинетиот Зоран Милевски-Кичеец призна вина, по што беше осуден на три години затвор

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com