22.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Нови 43 жртви на Ковид-19 во Хрватска, заразени уште 562

Најчитани вести

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани нови 562 случаи на зараза со корона вируспт, а бројот на активни случаи е 6.272.

Од нив 2.284 пациенти се на болничко лекување, а 200 на респиратор.

Починаа 43 пациенти или вкупно досега 4.266.

До денеска забалежани се 216.848 заразени, 206.310 оздравени, а во самоизолација се 17.539 лица.

Тестирани се вкупно 1.055.211 лица, од кои 3.614 во последното деноноќие.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com