Home » Новата Lancia Ypsilon изгледа фантастично

Новата Lancia Ypsilon изгледа фантастично

by Журнал

Иако Lancia е позната по своите вонсериски дела, особено кога станува збор за естетиката, во последниве години, покрај далеку поскромните апетити, има и драстично ограничени ресурси. Многумина имаа впечаток дека истиот рецепт ќе биде под Stellantis, со условна употреба на веќе достапната база.

Lancia сепак на крајот изненади бидејќи, користејќи добро познати технологии, сепак создаде свој уникатен костум. Пристигна новиот Ypsilon, а е уловен деновиве на улиците на италијанските градови, без каква било камуфлажа.

Третата генерација покажува драстично отстапување од својот претходник и што е уште поважно, речиси исто толку оддалеченост од своите ривали кои се подготвени за носење. Наследникот на моделот од 2011 година стана вистински компактен со уникатен карактер. Така фотографиите ни го откриваат автомобилот од секој агол.

Нема сомнеж, италијанската школа е многу присутна, навистина има смелост, па дури и доза на екстравагантна елеганција на која отсекогаш сме биле навикнати од овој бренд. Автомобилот доби впечатлив преден дел со двојни светла и оригинални LED дневни светла во две линии.

По долго време можеме да кажеме дека имаме автомобил каде дизајнерите не ја изгубиле инспирацијата одејќи напред до назад. Доминира големиот натпис на брендот, а на рабовите се поставени кружни светла со 3D ефект. Впечатокот го комплетираат елементите во сјајна црна завршница.

LANCIA Ypsilon!

Posted by Masera on Sunday, January 14, 2024

За прв пат, можете да погледнете внатре во кабината. Таму се големиот дигитален кокпит и централниот екран, како и најавениот дизајн на централната конзола како најоригинален детал. Во секој случај, треба да почекате уште малку, но ова не е воопшто лошо, нели?

Да потсетиме, премиерата на Ypsilon е закажана за 14 февруари, а Lancia вети дека покрај електричните перформанси идентични на Peugeot e-208, ќе понуди и хибриден погон.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More