30.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Нов земјотрес од 5 по Рихтер во близина на Сисак

Најчитани вести

Нов земјотрес со интензитет од 5,0 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван вколу 18 часот во областа Петриња и Сисак, во централна Хрватска.

Епицентарот на земјотресот бил на десетина км од Сисак и на длабочина од десет километри.

Според хрватските медиуми, земјотресот траел околу десет секунди.

Земјотресот бил почувствуван и во Загреб, Вараждин, Славонски Брод …

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com