Home » Нормализиран сообраќајот на патот Гостивар – Кичево

Нормализиран сообраќајот на патот Гостивар – Кичево

by Журнал

Сообраќајот на магистралниот пат Гостивар – Кичево од 9:50 часот е нормализиран, информира АМСМ.

Сообраќајот на овој патен правец од 7:15 часот беше во прекин во двата правци поради случена сообраќајна несреќа во близина на каменоломот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More