Home » Ништо од Баерн – Нагелсман го продолжи договорот со Германија

Ништо од Баерн – Нагелсман го продолжи договорот со Германија

by Lina Muslija

Низ медиумите во Германија се пишуваше дека Јулијан Нагелсман по ЕП 2024 ќе ја напушти репрезентацијата и ќе се врати во Баерн Минхен. Но од тоа нема ништо, затоа што селекторот го продолжи договорот со Фудбалскиот сојуз на Германија.
Договорот на младиот тренер со Германија истекуваше по завршување на ЕП 2024, но сега потпиша нов според кој ќе остане до 2026 година.
Нагелсман беше тренер на Хофенхајм со кој стигна до четвртото место на табелата и беше прогласен за тренер на 2017 година, потоа со РБ Лајпциг го освои Купот на Германија, а потоа со Баерн ја освои Бундес лигата и два Суперкупа на Германија. Од март минатата година е на функцијата селектор на Германија.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More