Home » Николовски: Власта во заминување врши масовен грабеж во ЕЛЕМ и РЕК „Битола“

Николовски: Власта во заминување врши масовен грабеж во ЕЛЕМ и РЕК „Битола“

by Журнал.мк

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски обвинува дека власта на СДС И ДУИ на заминување прави масовна пљачка на ЕЛЕМ И РЕК Битола.

Целта е да се искраде што сѐ може на заминување. Tендери се штанцаат на дневна основа, нормално за омилената фирма на белорускиот конзул!, пишува Николовски на Фејсбук

Тој информира и дека во сообраќајна несреќа при судир на еден од камионите кој превезуваат јаглен со трактор, еден човек го загуби животот.

Затоа жителите на Новаци организираат протести за крај на криминалот во ЕЛЕМ и РЕК Битола!, вели Николоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More