Home » Николоски од Букурешт: Во борба за Македонија и правата на Македонците

Николоски од Букурешт: Во борба за Македонија и правата на Македонците

by Журнал.мк

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Тимчо Муцунски, како и секретарот за меѓународна соработка, Стефан Андоновски се во дводневна посета на Букурешт, Романија каде ќе присуствуваат на двовневниот конгрес на Европската народна партија(ЕПП), соопштија од опозициската партија.

Потпретседателот на партијата Александар Николоски на својот Фејсбук-профил објави дека конгресот на ЕПП е започнат и ја испрати следнава порака:

– Во борба за Македонија и правата на Македонците, напиша Николоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More