Home » Николоски: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, така ќе ја креваме и Македонија, народот ни даде огромна доверба

Николоски: Како што го кренавме ВМРО-ДПМНЕ, така ќе ја креваме и Македонија, народот ни даде огромна доверба

by Журнал.мк

Би сакал да му се заблагодарам на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и иден Претседател на Владата Христијан Мицкоски за укажаната доверба и чест да бидам Заменик Претседател на Владата и Министер за транспорт и врски, напиша на својот фејсбук-профил Александар Николоски.

Тој додаде „да се биде дел од тимот во ВМРО-ДПМНЕ беше огромна чест и одговорност, истото е и за Владата“.

Во продолжение погледнете ја целата објава на кандидатот за министер за транспорт и врски од ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More