Home » Николас Кејџ се опишува себеси како готичар – заради гавран

Николас Кејџ се опишува себеси како готичар – заради гавран

by Журнал.мк

Во интервју за Лос Анџелес Тајмс, Николас Кејџ откри дека има домашен гавран по име Хуган, а зборуваше и за своите мачки Мерлин и Тегра.

Кејџ рекол дека се грижи за гавран, кој живее во геодетската купола во неговата резиденција во Лас Вегас и дека птицата почнала да го „вика“, додавајќи дека тоа му било смешно.

„Кога ќе излезам од собата, тој вели „Здраво“, а потоа вели „Газ.“ Гавраните се многу интелигентни. И ми се допаѓа нивниот изглед, аспектот на Едгар Алан По„ рече Кејџ, веројатно алудирајќи на познатата песна на американскиот писател од 19 век“, „Гавран“,  во која нема гаврани.

„Ми се допаѓа готскиот елемент. Јас сум готик“, додаде актерот.

Минатиот месец беше објавен првиот трејлер за филмот „The Unbearable Weight Of Massive Talent“ на кој се гледа како Кејџ се игра себеси.

Во акционата комедија на Том Гормикан, Кејџ претставува измислена интерпретација на себеси кој е „креативно неисполнет и се соочува со финансиска пропаст“.

“Тоа не сум јас. Се чувствувам прилично добро за се”, изјави Кејџ за Entertainment Weekly.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More