Home » Независниот синдикат на државната администрација: Функционерите ќе добијат 400 евра покачување на платата

Независниот синдикат на државната администрација: Функционерите ќе добијат 400 евра покачување на платата

by Журнал

Во соопштение преку социјалните мрежи Независниот синдикат на државната администрација соопштува дека со новата методологија на потрошувачката синдикална кошница платата на функционерите ќе им се зголеми за дополнителни 400 евра или 25.000 илјади денари.

-Се ќе беше добро доколку ја вратија вербата на народот со зголемување на стандардот, почитување на правото, 0% корупција, добри политики…Доколку било која политичка опција имаше волја можеше да ги изменат и оние ,,77″ закони кои се спомнуваат но најлесно ќе беше да се зголемат платите на сите вработени во јавниот сектор за 78% а со тоа мора да се зголемат и во приватниот сектор се вели во соопштението на независниот синдикат.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02VT7orJ9k8c5TDwdayE7VBPL5ovHejBkDR8yWpHzhqp7PkB2W9QaerY4Ygu6hSCAfl&id=100067729673336&mibextid=2JQ9oc

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More